O akcji

Akcja THINK POSITIVE powstała po to by przypomnieć, że pozytywne myślenie jest ważne, pomaga, daje nadzieje i pomaga dojść do celu. Szczególnie nie powinno go brakować w obszarach zdrowia i ratowania życia.

2 EDYCJA AKCJI THINK POSITIVE "ZWYKLI?" - 2020

Tegoroczna akcja Think Positive „Zwykli?” dotyczy pracowników ochrony zdrowia. Ma ona uhonorować ludzi, którzy w tym roku pracowali o wiele ciężej niż inni. Wielokrotnie ryzykowali własne zdrowie, jak i zdrowie swoich rodzin. Często byli odizolowani od najbliższych przez wiele miesięcy. Jednak kierując się poczuciem obowiązku i misji, każdego dnia walczyli o każdego pacjenta. Kampania ma na celu pokazanie, że za tymi czasem uśmiechniętymi, czasem smutnymi, czasem zmęczonymi twarzami kryją się ludzie, którzy chcą stać na straży zdrowia i życia pacjentów.

Spośród ponad kilkuset wyjątkowych zdjęć pracowników CSK MSWiA w Warszawie i szpitala im. M. Kopernika w Łodzi do akcji Think Positive! wybraliśmy trzy. Na zdjęciach poznamy historię, m.in. Pana Maćka, chirurga, który razem z żoną codziennie staje na pierwszej linii frontu, choć jego córeczka cierpi na rzadką chorobę, zespół Angelmana. Nie boi się pomagać i walczyć o ludzkie życie. Kolejna jest Pani Iwona, pielęgniarka, która choć dla wielu robi tylko zastrzyki, to jednak każdego dnia po wiele godzin w pełnym kombinezonie, z trzema parami rękawiczek na dłoniach i maską pielęgnuje, czuwa i wykonuje inne czynności dla pacjentów zarażonych wirusem COVID-19. Na plakatach zobaczymy również lekarkę rezydentkę Agnieszkę, która postanowiła zostać lekarzem, by „spłacić” swój dług wobec służby zdrowia, która kiedyś jej uratowała życie, gdy była pacjentką onkologiczną. W planach są kolejne jednostki i pracujący w nich medycy. Każdy i każda z nich to wyjątkowa historia zasługująca na upublicznienie. Autorem fotografii jest Monika Szałek, a przy całym projekcie wspiera ją Anna Gołębicka, strateg komunikacji, publicystka.

Pracownicy medyczni nie są zwykli, są osobami, które potrafią wiele znieść, aby pomóc pacjentom. Mamy nadzieję, że ta akcja przyczyni się do propagowania pozytywnego myślenia o personelu medycznym i pozwoli budować pozytywne emocje – mówi Monika Szałek.

Tak jak w przypadku poprzedniej kampanii powstaną plakaty, które zostaną umieszczone na 150 szpitalnych korytarzach w całej Polsce. Te szpitale, które jako pierwsze zgłoszą chęć wzięcia udziału w akcji Think Positive „Zwykli?” otrzymają bezpłatnie wystawę zdjęć przedstawiających tegorocznych bohaterów.

1 EDYCJA AKCJI THINK POSITIVE! - 2015

Akcja społeczna Think positive! powstała z myślą o pacjentach szpitali, którzy muszą zmierzyć się nie tylko ze swoją chorobą, ale też z przygnębieniem, strachem i zwątpieniem. Akcja ma na celu podniesienie chorych na duchu i motywowanie ich do walki o zdrowie, bo pozytywne nastawienie, co potwierdzają sami lekarze, ma istotny wpływ na skuteczność terapii. Duży wysiłek lekarzy, ich wiedza i doświadczenie, w połączeniu z pragnieniem powrotu do zdrowia pacjenta, sprawia, że pokonanie nawet najtrudniejszych chorób staje się możliwe. 

Bohaterami pierwszej edycji „THINK POSITIVE!” zostało troje wyjątkowych sportowców:

Dzięki pozytywnemu nastawieniu i determinacji pokonali oni swoje choroby i słabości, i pomimo trwałego uszczerbku na zdrowiu czerpią z życia radość, rozwijają swoje pasje i odnoszą sukcesy. Teraz swoim przykładem chcą dodać otuchy innym i pokazać, że niepełnosprawność czy choroba nie muszą oznaczać rezygnacji z marzeń. 

100 szpitali w całej Polsce, które jako pierwsze zgłoszą chęć wzięcia udziału w akcji Think positive!, otrzyma bezpłatnie wystawę zdjęć przedstawiających największe zwycięstwa Natalii Partyki, Jerzego Płonki i Piotra Pogona.

Organizator

 

Sponsor główny

 

Sponsor

Fotografia